GENEL BİLGİ


Meslek Yüksek Okulumuz 1986 yılında ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesine bağlı olarak kurulmuş ve daha sonra 1987 yılında Gaziantep Üniversitesinin kurulmasıyla bu üniversiteye bağlanmıştır.  Meslek Yüksekokulu da Gaziantep dışında açılan ilk yüksek öğrenim birimidir. Elektrik, İnşaat, Makine, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Programcılığı, Hazır Giyim, Gümrük İşletme, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, İşletmecilik Programlarında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.  

29 Mayıs 2007 tarihli 26536 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 numaralı kanunla Kilis 7 Aralık Üniversitesi kurulmuş ve yüksekokulumuz Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Mayıs 2017'de Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, üç farklı birime ayrılmıştır. Bunlardan biri olan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz,  misyonunun farkında olarak Türkiye'nin en çok ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesi konusunda üzerine düşeni yapmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 


Son Güncelleme: 2018-02-13 09:20:56
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2022                                            

web tasarm